Tillägg:
2-bäddshytt utsides: 185:- pp
Avgångstider:
11:20 Mjölby, McDonald´s
11:50 Linköping, Fjärrbussterminal
12:30 Skärblacka, Eskilsvägen 23
13:00 Norrköping, Resecentrum C3-C6
14:00 Nyköping, Brukslagarvägen
14:30 Vagnhärad, Trosa Däckmarknad
Tillval:
Middagsbuffé inkl. dryck (vin, öl, läsk, kaffe)
Pris: 435:- pp
Valuta: Svenska Kronor (SEK)
Vi reserverar oss för eventuella ändringar.
Vi åker från våra hemorter och styr bussen mot Stadsgårds-terminalen i Stockholm där M/S Birka Gotland väntar på oss. Härifrån avgår vårt kryssningsfartyg kl. 17:30 och vi inleder resan med en välkomstdrink i Birka Backstage. Här bjuds vi på lite underhållning samt får möjlighet till att ordentligt hälsa varandra varmt välkomna på årets reseträff.
Senare på kvällen har vi bokat sittning kl. 19:00, 19:30 och 20:00 till den läckra middagsbuffén i restaurang Sjösalen. Detta bokar du till vid bokningstillfället och kan då njuta av utsökta förrätter, varmrätter och desserter, kalla som varma, och fylla tallriken tills den inte längre syns! Det ingår även dryck i denna måltid där du kan välja mellan vin, öl, vatten, läsk och kaffe (fri påfyllning).
Mätta och belåtna är det fritt fram att njuta av en resa fylld av gemenskap och upplevelser. Här finns allt för en lyckad minisemester – restauranger, barer, butiker och liveband!
Vi startar dagen med en stärkande frukostbuffé innan det är dags för presentation av våra resor för 2025. Detta kommer att ske i ett av konferensrummen där första sittningen startar kl. 09:00 och den andra kl. 10:00. Här hålls även våra utlottningar och tävlingar.
Vi anländer till Stockholm igen kl. 14:30 och tackar M/S Birka Gotland för denna gång. Styr sedan bussarna hemåt mot våra hemorter och säger – vi ses snart igen!